drewniana podłoga

Jak wybrać podłogę do biura?


Firmowe biuro musi być nie tylko przyjazne klientom je odwiedzą cym, ale również pracownikom, którzy spędzają w nim całe dnie. Podłoga do biura stanowi niezwykle istotny element wystroju oraz funkcjonalności biura.

Podłoga do biura

Projektowanie biur, które stanowią swego rodzaju wizytówkę firmy to niezwykle istotny wieloetapowy proces tworzenia przedsiębiorstwa, w którym trzeba uwzględnić wiele czynników takich jak wizja firmy, wymogi BHP czy planowana struktura organizacyjna. Złożona aranżacja biura może sprawić, iż w gąszczu zadań pogubimy się i zapomnimy  tym co najważniejsze, bowiem podłoga do biura to decydujący element wystroju biura. To od niej zależy wrażenie wizualne atrakcyjności biura oraz funkcjonalność, ponieważ przykładowo zbyt ciemna lub zdecydowanie za jasna podłoga, w dodatku niedostosowana do sposobu jej użytkowania, może nie spełniać w pełni swojego zadania.

Rodzaje podłóg biurowych

Projektowanie biur warto zacząć od wyboru podłogi do biura. Aranżacja biura, a dokładniej podłogi do biura, daje dwojakie możliwości: można pójść drogą nowoczesności lub zastosować tradycyjne rozwiązania, dodające szlachetności pomieszczeniom. Chwałą w stronę nowych trendów stanowią przede wszystkim podłogi winylowe. Ich zalety to przede wszystkim: wysoka odporność na ewentualne uszkodzenia oraz wilgoć, nie osiadanie kurzu na podłodze, łatwość czyszczenia oraz pielęgnacji, wytrzymałość oraz tłumienie dźwięków przykładowo stukających obcasów. W dodatku podłogi winylowe dają szeroki wybór możliwości aranżacji, dzięki bogatej gamie wzorów.

Drewniana podłoga

Dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania również przy projektowaniu biur  i wyborze podłogi do biura idealnie sprawdzą się podłogi drewniane. Taki wystrój biura na starcie doda firmie poczucia prestiżu. Wnętrze przedsiębiorstwa wyłożonego podłogą drewnianą zagwarantuje elegancję pomieszczeń. Podłogi drewniane mogą sprawić, że Twoja firma będzie jeszcze chętniej postrzegana jako solidny i poważny partner do negocjacji, przykładowo ciemna podłoga drewniana połączona z ciemnymi meblami sprawi wrażenie ekskluzywnego biura, niczym z amerykańskich filmów. Z pewnością w pewnej wizji  firmy sprawdzą się lepiej podłogi drewniane, a w innych warunkach lepiej sprawdzą się podłogi winylowe. Wybór należy do ciebie!

 

Dominika Kula