Nowoczesne biuro z kliatyzacją

Klimatyzacja w biurze – zbędny dodatek czy konieczność?


W XXI wieku klimatyzacja jest już standardem, czy w dalszym ciągu luksusem dla wybranych? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć właściciele firm, zastanawiający się nad inwestycją w klimatyzację. Czy ich pracownicy rzeczywiście potrzebują klimatyzacji do sprawnego funkcjonowania? Nam odpowiedź wydaje się oczywista. Klimatyzacja ma zadanie schładzać powietrze. Kiedy temperatura w miejscu pracy jest zbyt wysoka, trudno o efektywną pracę. Problem jest tym większy, jeśli pracownicy działają w strefie obsługi klienta. Ich spocony wygląd na pewno nie poprawia komfortu pracy, a u klientów może wywoływać zniechęcenie.

Klimatyzacja – twoi pracownicy tego oczekują

Instalacje klimatyzacyjne mogą przybierać najróżniejsze formy i wielkość. Do małych pomieszczeń wystarczająca jest klimatyzacja split, czyli jedno urządzenie wewnętrzne połączone z zewnętrznym agregatem. Można również zdecydować się na instalację multi split, czyli do jednego agregatu podłączone są dwa urządzenia wewnętrzne. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w dużych obiektach, takich jak biurowce i hotele. Tam klimatyzacji ma charakter instalacji centralnej i polega na chłodzeniu powietrza we wszystkich pomieszczeniach do jednakowej temperatury. Jest to oczywiście droższe w wykonaniu, ale to jedyna rozsądna opcja w obiektach o dużej powierzchni i kubaturze. Montaż klimatyzatorów ściennych to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w dużych biurach

Jak dbać o klimatyzację w miejscu pracy

Sekretem długiego i niezawodnego działania klimatyzacji jest jej prawidłowa obsługa i regularna konserwacja. Wymaga ona przeprowadzania okresowych przeglądów, połączonych z odgrzybianiem i wymianą filtrów na nowe. Gwarantuje to że klimatyzacja będzie działać niezawodnie, skutecznie chłodzić powietrze przy małym zużyciu prądu, a jednocześnie będzie bezpieczna dla naszego zdrowia, nie posiadając bakterii i zarodników grzybów. Jak podają wszyscy producenci, serwis klimatyzacji powinien być przeprowadzany co najmniej 2 razy do roku. Po okresie zimowym i letnim. Pamiętanie o tej zasadzie gwarantuje nam, że powietrze będzie chłodzone w sposób najbardziej efektywny.