finansowanie gospodarstwa rolnego

Jak finansować gospodarstwo rolne?


Prowadzisz własne gospodarstwo? Sfinansuj jego rozwój za pomocą kredytu! Sprawdź, jaki rodzaj finansowania będzie najlepszy dla osób, które prowadzą na co dzień działalność w branży rolniczej.

 

Najlepszy kredyt na gospodarstwo rolne

Potrzeba rozwoju biznesu jest naturalna dla każdego przedsiębiorcy. Inwestycja we własną działalność zdecydowanie przybliży Cię do realizacji założonych celów i napędzi jego rozwój. Chcesz zwiększyć efektywność własnej produkcji rolnej, a tym samym poprawić jakość świadczonych usług, ale znalazłeś się w niekorzystnej sytuacji finansowej? Skorzystaj z oferty kredytów dla branży rolniczej.

Prowadzenie tego typu działalności wiąże się z bardzo dużą niepewnością. Produkcja rolna w sporej mierze uzależniona jest bowiem od czynników zewnętrznych, co zdecydowanie utrudnia zachowanie płynności finansowej. Niezwykle istotną rolę odgrywają w tym przypadku sezonowość, zmieniające się ceny skupu poszczególnych towarów i specjalistycznych urządzeń, a także panujące w danym okresie warunki pogodowe. Nie dopuść do sytuacji, w której z powodu braku niezbędnych środków Twoje gospodarstwo, nie będzie mogło dalej się rozwijać i co za tym idzie – przynosić dochodów.

 

Rodzaje kredytów dla rolnika

W zależności od Twoich potrzeb, możesz skorzystać m.in. z następujących form finansowania gospodarstwa rolnego:

  • kredyt gotówkowy – tego typu wsparcie finansowe możesz z powodzeniem wykorzystać na dowolny cel związany z prowadzeniem własnej działalności. Kredyt gotówkowy zapewni Ci stabilizację i ułatwi zachowanie płynności finansowej,
  • kredyt inwestycyjny – kredyt inwestycyjny pomoże Ci sfinansować rozwój działalności rolniczej. Z jego pomocą opłacisz remont, zakup nowoczesnego sprzętu, a także pozostałych środków potrzebnych do produkcji rolnej, dzięki którym Twoje gospodarstwo będzie mogło przynosić większe dochody niż dotychczas,
  • kredyt obrotowy – bieżące wydatki w gospodarstwie rolnym możesz sfinansować za pomocą kredytu obrotowego. W ten sposób bez problemu uregulujesz opłaty za pasze, nawozy, zwierzęta hodowlane, czy też nowe sprzęty do produkcji rolnej,
  • kredyt konsolidacyjny – zaciągnąłeś już kilka kredytów, aby Twoje gospodarstwo rolne mogło dynamicznie się rozwijać? Połącz swoje dotychczasowe zobowiązania w jedno. Konsolidując kredyty, masz możliwość dostosowania wysokości nowej raty do swoich możliwości finansowych oraz cyklu produkcyjnego przedsiębiorstwa.

Osoby starające się o finansowanie dla rolnika powinny mieć świadomość, że w niektórych przypadkach kredyt na gospodarstwo rolne wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W pewnym sensie chroni ono daną instytucję kredytową na wypadek sytuacji, kiedy kredytobiorca nie wywiąże się ze wcześniejszych ustaleń i nie będzie w stanie regularnie spłacać swojego zadłużenia. Banki jako zabezpieczenie zaciągniętego zobowiązania uznają przykładowo nieruchomości, a także działki rolne. Jeśli zdecydujemy wnioskować o tego typu wsparcie finansowe, należy pamiętać, że wartość zaciągniętego kredytu nie powinna przewyższać wartości ziemi lub nieruchomości.

Zapoznaj się z obecnie dostępnymi ofertami kredytowi dla rolników – wybierz najdogodniejszą dla Ciebie i zainwestuj w nowoczesne gospodarstwo, które będzie przynosić zyski.

 

Jak pozyskać kredyt na korzystnych warunkach?

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, by rzetelnie ocenić dostępne rozwiązania finansowe dla rolników, zwróć się o pomoc do specjalistów. Szanse na uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach mogą stać się znacznie większe, jeśli nawiążesz współpracę z pośrednictwem finansowym dla firm. Doradcami kredytowymi, którzy mogą pomóc Twojemu biznesowi, jest Multi Inicjatywa. To profesjonaliści znający specyfikę różnych branż – w tym także rolniczej, którzy doradzą Ci, jakie z aktualnie dostępnych rozwiązań, będzie najkorzystniejsze dla Twojego biznesu i najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji finansowej. Współpraca z doradcami z Multi Inicjatywy to gwarancja bezpieczeństwa, prostych i przejrzystych zasad, merytorycznego wsparcia oraz ograniczonej ilości formalności.