Nowoczesne biuro z kliatyzacją

Klimatyzacja w biurze – zbędny dodatek czy konieczność?


W XXI wieku klimatyzacja jest już standardem, czy w dalszym ciągu luksusem dla wybranych? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć właściciele firm, zastanawiający się nad inwestycją w klimatyzację. Czy ich pracownicy rzeczywiście potrzebują klimatyzacji do sprawnego funkcjonowania? Nam odpowiedź wydaje się oczywista. Klimatyzacja ma zadanie schładzać powietrze. Kiedy temperatura w miejscu pracy jest zbyt wysoka, trudno o efektywną pracę. Problem jest tym większy, jeśli pracownicy działają w strefie obsługi klienta. Ich spocony wygląd na pewno nie poprawia komfortu pracy, a u klientów może wywoływać zniechęcenie.

czytaj więcej

pomalowane rury

Jak poradzić sobie z malowaniem rur?


Niezależnie od tego, czy mieszkasz we własnym domu czy w bloku należącym do spółdzielni, od czasu do czasu trzeba dokonać w nim gruntownego remontu, odświeżyć pokój lub przerobić go np. na pokój dziecięcy. I nie byłoby zapewne w tym nic dziwnego, gdyby nie obecność starych rur, które swym wyglądem wręcz odstraszają, ba, zniechęcają do podjęcia jakichkolwiek działań. Co z tym zrobić? Wbrew pozorom odpowiedź jest banalnie prosta: wystarczy je… pomalować! Jeśli jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać, koniecznie przeczytaj ten tekst, a potem podejmij odpowiednie kroki i… do dzieła!

czytaj więcej

Przykładowy dach spadzisty

Dach spadzisty czy płaski?


Podczas zlecania projektu domu, jedną z najważniejszych decyzji jest ta dotycząca kształtu dachu. Będzie on nie tylko elementem dekoracyjnym. Ma ogromny wpływ na bryłę całego budynku i zdolność do ochrony przed warunkami klimatycznymi. Który dach będzie dla nas lepszy? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista i będzie na nią mieć wiele czynników.
czytaj więcej

taras drewniany

Nowoczesny taras drewniany


Taras wykonany z desek drewnianych wygląda bardzo efektownie, gdyż w naturalny sposób łączą dom z ogrodem. Odpowiednie dobrane drewno i sposób jego montażu zapewni jego wytrzymałość na długie lata. Jednak producenci proponują bardzo szeroki wybór produktów. Jaki więc wybrać, by był odpowiedni? Oto kilka porad, na co zwrócić uwagę.

 
czytaj więcej

budowa solarów

Budownictwo ekologiczne


W dobie dzisiejszych czasów, gdy coraz częściej zwraca się uwagę na ochronę środowiska, w społeczeństwie pojawia się potrzeba zmian. Najczęściej przemieniany jest sposób żywienia czy styl życia. Jednak cechy „eko” zaczynają się pojawiać w różnych innych dziedzinach. Jedną z nich jest budownictwo. Czym więc jest ekologiczny dom?

czytaj więcej

szklane budynki

Zabudowy całoszklane w biurze


Jednym z najbardziej popularnych trendów w wystroju wnętrz stały się elementy szklane. Lecz nie są to już tylko małe konstrukcje. Aktualnie ze szkła wykonuje się duże elementy takie jak drzwi, balustrady a nawet całe ściany. Gdzie można więc zastosować szkło i jakie są jego zalety? Oto kilka wskazówek.

czytaj więcej

Jak wybrać posadzkę w garażu?


Wybór posadzki w garażu jest wyborem na lata, dlatego powinniśmy zadbać o to by był dobrze przemyślany. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które gwarantują nam funkcjonalność i walory estetyczne. Różnią się one jednak między sobą nie tylko ceną, ale także trwałością. Zatem nim podejmiemy decyzję jak będzie wyglądała nasza garażowa posadzka, powinniśmy przede wszystkim poznać rodzaje jakie są obecnie na rynku. Jeśli interesuje Cię temat posadzek i chciałbyś wybrać dla siebie idealną to poniżej znajdziesz cenne wskazówki, które pozwolą Ci cieszyć się wyborem na długie lata.

czytaj więcej